Home » Video You are browsing entries filed in “Video”

Hajdutit i bien paratë e vjedhura në tokë, ja çfarë bën kalimtari – VIDEO

Hajdutit i bien paratë e vjedhura në tokë, ja çfarë bën kalimtari – VIDEO

Nuk do ta besoni se çfarë fati ka ky hajdut. Rreth orës 08:20 të datës 19 tetor 2014, një burrë hyri në një dyqan në rrugën Bury, dhe nën kërcënimin me armë grabiti një shumë të konsiderueshme parash. Shitësi i frikësuar nuk mund të bënte gjë tjetër, veçse t’i dorëzonte të gjitha paratë që kishte […]

Posted in Video | Read More »

New York, ecën 10 orë për të parë ngacmimet e meshkujve – VIDEO

New York, ecën 10 orë për të parë ngacmimet e meshkujve – VIDEO

Një vajzë ecën 10 orë në rrugët e Nju Jorkut për të treguar se çfarë “roli” ka në jetën e përditshme. Në këtë video shfaqet situata se si meshkujt e ngacmojnë këtë vajzë me komplimenta ose duke i kërkuar numrin e telefonit. Video e titulluar “10 orët e ecjes në Nju Jork si femër” ka […]

Posted in Video | Read More »

Dyvjeçari me maskë dhe thikë, tmerron kalimtarët e gjorë – VIDEO

Dyvjeçari me maskë dhe thikë, tmerron kalimtarët e gjorë – VIDEO

Mashtruesi i famshëm Roman Atwood, sërish sulmon. Ai i inspiruar me temën e Natës së Shtrigave dhe filmat e tmerrshëm horror, para kamerës së fshehur ka vënë djalin e tij dyvjeçar, Kane. Se çfarë ju bën ai ‘viktimave’, shikojeni videon.

Posted in Video | Read More »

“South Park” bën një epizod me dronin shqiptar – VIDEO

“South Park” bën një epizod me dronin shqiptar – VIDEO

Droni që ngriti flamurin e Shqipërisë Etnike në stadiumin “Partizan” në Beograd, tashmë ka nisur të bëhet i famshëm në çdo pjesë të botës. Fluturakja është bërë pjesë e filmit të animuar amerikanë “South Park”. “South Park”, është krijuar nga Trey Prker dhe Matt Stone, të cilët që në fëmijëri vizatonin figura dhe histori për […]

Posted in Video | Read More »

Qeni artist i përkryer – VIDEO

Qeni artist i përkryer – VIDEO

Një qen është bërë hit në internet pasi shtiret si i ngordhur sa herë që largohet nga duart e pronarit të tij. Me gjuhën jashtë dhe këmbët që nuk i lëviz, ky qen tregoi edhe njëherë dashurinë që kanë kafshët për pronarët e tyre, transmeton Koha.net. Jennie Kay Blair Ferguson nga Mississippi, e ka filmuar […]

Posted in Video | Read More »

Çfarë zemre ke? – VIDEO hit në internet

Çfarë zemre ke? – VIDEO hit në internet

Kjo video do t’ju tregojë për madhështinë e zemrës së njerëzve. Humaniteti është ajo që e bën njeriun të madh, ndërsa botën një vend më të mirë për të jetuar. Shihni se si doli eksperimenti i tre djelmoshave të cilëve u interesonte se sa janë njerëzit të gatshëm ta ndajnë ushqimin e tyre me ata […]

Posted in Video | Read More »

Çfarë ndodhë kur nëna nuk është në shtëpi – VIDEO

Çfarë ndodhë kur nëna nuk është në shtëpi – VIDEO

Një baba dhe djali i tij janë bërë hit në internet, pasi kanë postuar një video në të cilën shfaqeshin duke bërë muzikë në kuzhinë. Dyshja tashmë e njohur si “Dad and Toby” kanë realizuar klipin e tyre derisa nëna nuk ishte në shtëpi dhe kjo ia ka mundësuar atyre që të përdorin elementet e […]

Posted in Video | Read More »

Të gjithë pyesinë: Ku është Messi? – VIDEO

Të gjithë pyesinë: Ku është Messi? – VIDEO

Reali i Madridit fitoi El-Clasicon ndaj Barcelonës edhe pse kjo e fundit kishte rezultat pozitiv (0-1) që nga minuta e para me golin e Neymar. Reali bëri kthes në rezultat, ndërsa Barcelona nuk kishte përgjigje për lojën e madrilenve. Një nga lojtarët me paraqitje më të dobët në këtë ndeshje ishte po ai nga i […]

Posted in Video | Read More »

Mbështetje nga Turqia për Shqipërinë – VIDEO

Mbështetje nga Turqia për Shqipërinë – VIDEO

Në kohën kur Shqipëria u ndëshkua rëndë nga UEFA duke e humbur ndeshjen e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd me rezultat zyrtar 3:0, nga Turqia vjen një mbështetje morale për ekipin kuqezi. Nëpërmjet një xhirimi, qytetarë të ndryshëm në Turqi shprehin mbështetjen e tyre për Shqipërinë, duke mbajtur një fanellë por edhe formuar shqiponjën me […]

Posted in Video | Read More »

Zv.presidenti i Google thyen rekordin e Baumgartner – VIDEO

Zv.presidenti i Google thyen rekordin e Baumgartner – VIDEO

Rekordet vendosen për t’u thyer. Kur u hodh nga 39 mijë kilometra lartësi në 2012, austriaku Felix Baumgartner tërhoqi vëmendjen e mbarë mediave për vendosjen e rekordit të hedhjes me parashutë nga lartësia më e madhe. Dy vite më pas Alan Eustace, zv.President i Google thyen këtë rekord dhe njëkohësisht vendos të tjera rekorde sa […]

Posted in Video | Read More »

Perkthimet