Home » Video You are browsing entries filed in “Video”

Avanturat e djemve tetovar – VIDEO

Avanturat e djemve tetovar – VIDEO

Nje grup te rinj tetovar kane marre nje iniciative ne internet qe te bejne video nga me te ndryshmet, duke filluar nga kamera e fshehte deri tek aventura te ndryshme. Kete here ata kane incizuar nje video aventure ne malet e Leshnices te Tetoves kurse se shpejti priten video te reja nga keto djelmosha. Me […]

Posted in Video | Read More »

Monika Kryemadhi i përgjigjet sfidës së Besës dhe i hap sfidë Edi Ramës – VIDEO

Monika Kryemadhi i përgjigjet sfidës së Besës dhe i hap sfidë Edi Ramës – VIDEO

Deputetja e LSI-së, Monika Kryemadhi është bërë një nga personat e njohur shqiptar që është bërë pjesë e lëvizjes për mbështetjen e ALS (për mbledhjen e fondeve për sëmundjen skleroza laterale amiotrfike). Bashkëshortja e Kryetarit të Kuvendit iu përgjigj sfidës së Besës, e cila pak ditë më parë hodhi mbi vete kovën me ujë dhe […]

Posted in Video | Read More »

Kur dështon sfida e ujit me akull – VIDEO

Kur dështon sfida e ujit me akull – VIDEO

Sfida globale e kovës me ujë me akull, diku-diku nuk po shkon ashtu siç është planifikuar. Më poshtë ju sjellim disa dështime të tilla, që vërtet do t’ju bëjnë të qesheni./Shqipmedia

Posted in Video | Read More »

I ka 101 vjet, se ka ndërmend të pensionohet – VIDEO

I ka 101 vjet, se ka ndërmend të pensionohet – VIDEO

Herman “High” Goldman, këtë javë i ka mbushur 101 vjet, por ende nuk mendon që të dal në pension. Një amerikan i moshuar ka kaluar 73 vjet në të njëjtën punë në New Jersey të SHBA-së, ku ende punon katër ditë në javë. Kolegët e tij në kompaninë “Capitol Lighting” në “East Hanover” kanë festuar […]

Posted in Video | Read More »

Fiton 15 milionë $, ja si reagon – VIDEO

Fiton 15 milionë $, ja si reagon – VIDEO

Momenti kur Daniel Colman fiton 15 milionë dollarë, e ka përshkuar botën. 23 vjeçari në turnir mundi një nga yjet më të mëdha të pokerit, Daniel Negrean, duke fituar shumën e dytë më të madhe në historinë e Texas Hold’em: 15,3 milionë dollarë, transmeton Telegrafi. Por, në vend të haresë, fytyra e tij ka grimasa […]

Posted in Video | Read More »

Si joshen vajzat me Lamborghini – VIDEO

Si joshen vajzat me Lamborghini – VIDEO

Për realizimin e shakasë së radhës së tij, kur “pre” në më të shumtën e radhës janë femrat, ruso-amerikani Vitaly Zdorovetskiy u tregua më djallëzor se herët e tjera. Këtë radhë, i riu i bërë i famshëm në Kaliforni për videot e postuara në Youtube, zgjedh një makinë Lamborghini Gallardo dhe ulur mbi pjesën e […]

Posted in Video | Read More »

Një video e rrallë nga jeta e përditshme e Koresë së Veriut

Një video e rrallë nga jeta e përditshme e Koresë së Veriut

Njihet si shteti më i izoluar në botë, andaj njihet edhe më së paku nga bota perëndimore. Tani qarkullon një video që flet më së miri mbi jetën e përditshme të shtetit komunist. E vetmja gjë që ka qenë e ndaluar të inçizohet, janë objektet dhe godinat e ushtrisë. Ushtria e Koresë së Veriut është […]

Posted in Video | Read More »

‘Shqiptarët e Bojn Mas Miri’, e kallin Ulqinin (Video + Foto)

‘Shqiptarët e Bojn Mas Miri’, e kallin Ulqinin (Video + Foto)

Se Shqiptarët e bëjnë më së miri dhe e “kallin” atmosferën tashmë nuk ka fije dyshimi. E ketë më së miri e dëshmon edhe kjo video që ju sjell GazetaPlus.net . Pazhin e madh të Ulqinit, i paraparë për tu shfrytëzuar nga turistet për pushim dhe për të marrë rreze dielli, Shqiptaret nga diaspora kanë […]

Posted in Video | Read More »

Qeni që të “lan” me të lëpira – VIDEO

Qeni që të “lan” me të lëpira – VIDEO

Një video e postuar së fundmi në Youtube tregon një bebe 10-muajshe që nuk pushon dot së qeshuri kur qeni i shtëpisë i racës pit bull e lëpin nga koka tek këmbët. Briana Figueira nga Kalifornia regjistroi momentin kur qeni i shtëpisë me emrin Gemma nisi të lëpinte pa pushim të voglin, i cili duket […]

Posted in Video | Read More »

Shokët e Lavdrimit ekzekutojnë dhjetra civilë (VIDEO +18)

Shokët e Lavdrimit ekzekutojnë dhjetra civilë (VIDEO +18)

Një tjetër video ku shihen xhihadistët e grupit “Shteti Islamik i Irakut dhe Shamit” – ISIS, të cilët ekzekutojnë dhjetra civilë është publikuar së fundi nga Daily Mail. Sic e shihni edhe nga videoja, me dhjetra persona janë transportuar me kamionë drejt një fushe në periferi të qytetit Tikrit të Irakut ku më pas janë […]

Posted in Video | Read More »

Perkthimet