NJOFTIM: Filma SHqip Me Titra Shqip e cila azhurohet rregullisht - Klikoni këtu.

Maskë me domate dhe limon

4-300x199[1]Maskat ushqyese për lëkuren e yndyrshme janë shumë të mira sepse zëvendësojnë kremerat e kushtueshëm. Është e thjeshtë të arrini një rezultat fatastik duke zbatuar këto receta fantastike që ne ju sugjerojmë. Lexoni receten e mëposhtme që të përgatisni vetë një të tillë brenda pak minutash.

Përbërësit;
1 domate të bërë pure
1 limon
Përgatitja;
Hiqni domatës lëkuren dhe bëjeni pure. Pastaj bashkojeni me lëngun e limonit dhe përziejeni mirë. Masen e përgatitur vendoseni në fytyrë dhe lëreni të qëndrojë 10-15 minuta. Shperlajeni fytyren me ujë të vakët. Pasi t’a keni bërë provë njëherë do të ngelni super të kënaqur madje do dëshironi t’i trajtoni sa më shumë me maskat e pasura me përbërës natyral.

Më poshtë, mund të KOMENTONI në lidhje me artikullin.