Showbiz

Bleona: Jam krenare për atë që kam arritur, injoranca nuk ka kombësi »

Bleona: Jam krenare për atë që kam arritur, injoranca nuk ka kombësi

Pas shumë komenteve dhe artikujve në lidhje me paraqitjen e këngëtares Bleona Qereti në ‘American Music Awards’, ka ardhur edhe reagimi i kësaj të fundit nëpërmjet një statusi në rrjetin social ‘Facebook’. Këngëtarja…

Read More »
Curiosity

Shqipëria nuk po mund ta gjejë deklaratën origjinale të Pavarësisë »

Shqipëria nuk po mund ta gjejë deklaratën origjinale të Pavarësisë

Dokumenti origjinal i shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë mbetet ende një çështje e hapur për aq kohë sa ky…

Read More »

Azia është në prag të një epoke të artë. Ja përse »

Azia është në prag të një epoke të artë. Ja përse

Kishore Mahbubani Dekan i Shkollës së Politikave Publike “Lee Kuan Yew” Azia do të përjetojë një tjetër epokë të…

Read More »

Ekskluzive: Kjo është pasuria miliardëshe e familjes Destani nga Tetova – FOTO »

Ekskluzive: Kjo është pasuria miliardëshe e familjes Destani nga Tetova – FOTO

Lazim Destani është një biznesmen i suksesshëm me prejardhje nga Malësia e Sharrit të Tetovës. Ai dhe familja e…

Read More »

D-r Valon Asani, mjeku me të cilin mburret Klinika e Tetovës – Intervistë, FOTO »

D-r Valon Asani, mjeku me të cilin mburret Klinika e Tetovës – Intervistë, FOTO

Në Spitalin Klinik në Tetovë për herë të parë filluan të kryhen ndërhyrje në fushën e kardiologjisë intervente të…

Read More »

Video

 • Çfarë i ndodhi pemës? – VIDEO

  Read More

 • Muzika shqiptare në një universitet amerikan – VIDEO

  Read More

 • Kamioni kapërcen makinën e Formula 1 – VIDEO

  Read More

 • Spoti për kursimin e energjisë, bëni seks me drita fikur – VIDEO

  Read More

 • Çfarë ndodh kurr gruaja kupton se burri e tradhton – VIDEO

  Read More

 • Kur një infermiere seksi të vë në provë… – VIDEO

  Read More

 • Pas Gangnam Style, “tërmeti” i ri në internet quhet Chick Chick – VIDEO

  Read More

 • Babai surprizon të birin e sëmurë me tumor – VIDEO

  Read More

 • Kazanova i Bosnjës, ka fjetur me 5 mijë femra – VIDEO

  Read More

 • Angela Merkel, përjeton një moment të veçantë – VIDEO

  Read More

 • Do të bëhesh miliarder, bëhu hidraulik – VIDEO

  Read More

 • Femrat shqiptare në botën e pornografisë – VIDEO

  Read More

 • Rrugëve të New York nudo, askush nuk e kthen kokën – FOTO dhe VIDEO

  Read More

 • Masterchef Albania 2 – VIDEO

  Read More

Stresi në punë, një arsye që shëndosh punonjësit »

Studimi – Një arsye më shumë për të qenë të lumtur në mjedisin e punës: ruani linjat e trupit. Studimet tregojnë se punonjësit e stresuar hanë ushqime të pashëndetshme dhe shpenzojnë më shumë para në drekat e punës… Nëse ia ndieni nevojën një biskote apo një çokollate kur jeni tashmë të ngrënë, nuk jeni të…

Read More »

Sofia e “Zonë e Lirë” vjen si fotomodele »

Në ekran nuk ndodh që bjonden e emisionit “Zonë e Lirë”, Sofinë ta shohim pa “uniformë”, por në rrjetet sociale shohim një femër sharmante. E veshur me simbolet kombëtare, Sofia ka realizuar një set fotografik mjaft seksi për festat e Nëntorit. Ajo do te jete ne kopertinene e revistet G ne Kosove. Sofia ka vendosur…

Read More »

Analizë: A e ka Europa pushtetin të “përçajë” Google »

Anëtarët e Parlamentit Europian do të përballen me Komisionin Europian lidhur me pozitën dominuese të motorit të kërkimit për të vendosur nëse duhet të ndahet nga pjesa tjetër e kompanisë. Parlamenti Europian është i gatshëm për të votuar një ndarje të Google, një përpjekje që përshkallëzon më tej mosbesimin ndaj kompanisë së motorit të kërkimit.…

Read More »

Facebook charges $100 to message Mark Zuckerberg »

Facebook members are being asked to pay $100 for their messages to reach the inbox of the social network’s chief executive, Mark Zuckerberg.                     Some Facebook members face a charge of $100 to contact the firm’s boss Mark Zuckerberg…

Read More »
zuck_2449402b

Bleona: Jam krenare për atë që kam arritur, injoranca nuk ka kombësi »

Pas shumë komenteve dhe artikujve në lidhje me paraqitjen e këngëtares Bleona Qereti në ‘American Music Awards’, ka ardhur edhe reagimi i kësaj të fundit nëpërmjet një statusi në rrjetin social ‘Facebook’. Këngëtarja thotë se asnjëherë nuk ka thënë që shqiptarët nuk më kanë mbështetur, ndërsa hedh poshtë edhe disa shkrime të tjera që thonë…

Read More »

Sport

Granit Xhaka “bombardon” Villarrealin – VIDEO »

Granit Xhaka ka shënuar një super gol në takim ndaj Villarrealit. Mesfushori shqiptar i Zvicrës ka bombarduar portën e spanjollëve nga një gjuajtje e lirë.…

Read More »

Bota e futbollit në ankth, Pele në gjendje të rëndë shëndetësore »

Bota e futbollit në ankth, Pele në gjendje të rëndë shëndetësore

Bota e futbollit është në ankth për legjendën e futbollit Pele. Nga Brazili vjen lajmi i përkeqësimit të gjendjes shëndetësore të “O’Rei”-t,…

Read More »

“Daily Express”: Messi do të shkojë te Chelsea »

“Daily Express”: Messi do të shkojë te Chelsea

E ardhmja e talentit argjentinas do të jetë në Premier League, të paktën sipas asaj që shkruan “Daily Express”. Në Angli nuk…

Read More »
Klopp: E ardhmja ime është në Dortmund » Migjen Basha bëhet baba në Ditën e Pavarësisë » Rama premton në Vlorë stadium të ri » Peshëngritje, Hysen Pulaku kampion Europe për të rinjtë » Si valoi flamuri kuqezi para futbollistëve të Partizanit – VIDEO »

Technology

Paisjet elektronike të teknologjisë modern »

Paisjet elektronike të teknologjisë modern

Çdo vit, panairet e paisjeve të teknologjisë së lartë tërheqin konsumatorë të shumtë në Shtetet e Bashkuara, Japoni, Evropë dhe në gadishullin…

Read More »

Sonim XP7, telefoni më i fortë Android LTE »

Sonim XP7, telefoni më i fortë Android LTE

Sonim, kompania që merret me krijimin e telefonave inteligjentë të pathyeshëm, ka krijuar së fundmi telefonin XP7 Android 4.4 KitKat. Ai cilësohet…

Read More »
Skoda shpalos modelin e ri Fabia R5 – FOTO » Facebook: Jo politikës përpara presidencialeve 2016 në SHBA » Samsung, Apple dhe LG renditen si 3 kompanitë më të mëdha për krijimin smartphoneve » Apple pritet të shesë 71.5 milionë iPhone këtë tremujor »

Analizë: A e ka Europa pushtetin të “përçajë” Google »

Anëtarët e Parlamentit Europian do të përballen me Komisionin Europian lidhur me pozitën dominuese të motorit të kërkimit për të vendosur nëse duhet të ndahet nga pjesa tjetër e kompanisë.…

Read More »

News